Merhaba, biz bir ekibiz ve adımız PROJX.
Bize merhaba demek için;

[email protected] . +902123257300
 

Bilgi paylaştıkça
çoğalır

 
09 mayıs 2022

E-Katalog ile Ürünlerinizi İnteraktif Sunun

 İşletme sahibisiniz ve başarılı olmak istiyorsunuz. Başarıya giden yolda size sunmak istediğimiz bir yöntem var; e-katalog ile interaktif olarak ürün sunumu.
devamı
10 nisan 2022

Yazılım Üretiminde Projelendirme

Bu yazımızda yazılım üretiminde projelendirmenin ne derece önemli olduğundan, projelendirme amacı ve içeriğinden bahsedeceğiz.
devamı
15 mart 2022

Metaverse nedir?

Gelin hep beraber kripto varlıkların oluşturduğu algılardan kurtularak Metaverse’e yakın bir bakış atalım.
devamı
08 şubat 2022

Markalar Metaverse'e Nasıl Giriş Yapabilir?

İnternetteki son paradigma değişiminin hala devam ettiğine inanan çok az insan kaldı. Metaverse’ün artık hayatımıza girdiği söyleniyor. Belirli bir alana yatırım yapan şirketler ve medya bir davette bulunduklarında, bir an durup gerçeğin tanıtılan şeye uyup uymadığına bakmak mantıklıdır.
devamı
19 ocak 2022

Walmart Kanada, Tedarik Zinciri Zorluklarını Çözmek için Blockchain'i Nasıl Kullanıyor?

Walmart, uzun zamandır tedarik zinciri yönetiminde lider olarak biliniyor. Bununla birlikte, hünerleri onu on yıllardır taşımacılık endüstrisinin büyük sıkıntısı olan büyük veri tutarsızlıklarından koruyamadı. 
devamı
03 aralık 2021

SEO vs Arayüz Tasarımı: Hangisi Daha Önemli?

Arayüz tasarımları web site ziyaretçisinin, projenize eriştiği andan itibaren tüm süreçte, ziyaretçinin yönlendirilmesini - yönetilmesini - tepkilerini...
devamı
06 kasım 2021

Tsoft İle Eticaret Proje Danışmanlığı

Günümüzün getirdiği yenilik, zorunluluk ve yayılım felsefesi ile beraber nerede ise tüm sektörler e-ticaret üzerine yoğunlaşmış durumda.
devamı
23 ekim 2021

Ideasoft ile E-ticaret Proje Danışmanlığı

İnternetin hayatımıza getirdiği dijital dönüşüm kavramı, tüm sektörlerde etkisini gösterirken bundan en çok etkilenen ticaret sektörü olmuştur. 
devamı
07 eylül 2021

Google Takvim, nerede çalıştığınızı göstermenize izin verecek

Google Takvim kullanıcıları, her hafta nerede çalışmayı planladıklarını doğrudan takvimlerinden belirtebilecekler
devamı
02 ağustos 2021

E ticaret sitesi yapımı

Bilgi çağı olarak adlandırılan bu dönemde nerede ise her şey internet üzerinden gerçekleştirilebilmekte.
devamı
19 temmuz 2021

Kavramsal Tasarım Pratikleri ile Gelenekten Geleceğe

Tasarım denince birçoğumuzun aklına iç mekan/sahne tasarımı, moda tasarımı, endüstriyel tasarım, grafik tasarım gibi zihnimizde görsel yansımalarla karşılık bulan disiplinler geliyor.
devamı
14 haziran 2021

Otomotiv Sektöründeki hızlı yarış Dijital Dönüşüm

Özellikle otomotiv sektöründe inovatif akıllı mobilite alternatifleri ve bağlantılı araç özellikleri sunan yeni pazar oyuncuları, üretici firmaları ayakta tutabilmek için onları hızla gelişen rekabet ortamına ayak uydurmaya zorluyor.
devamı
22 mayıs 2021

Covid-19’un Tedarik Zinciri Senaryoları ve Etkiler

Ürünlerinde kullandıkları hammadde ve ara ürünleri Uzak Doğu’dan tedarik eden zincirler bu etkileri çok yoğun olarak hissediyor
devamı
30 nisan 2021

Home office çalışma yazılımları nelerdir?

Firmaların süreçlerini dijitalde yönetebilecekleri programlardan bir derleme yapmak istedik.
devamı
26 mart 2021

Word, Excel ve PowerPoint TEK UYGULAMADA

Uygulama, belgeleri okumanıza ve düzenlemenize izin vermekten çok daha fazlasını yapıyor ve kullanıcıya farklı kolaylıklar da sunuyor.
devamı
15 şubat 2021

Dijital Dönüşüm Yıkıcı Olmak Zorunda Değil

Çok sık kullanılan bu terim, bir kuruluşun stratejilerinin ve yapısının dijital teknolojinin sunduğu fırsatlardan yararlanabileceği şekilde uyumlandırılması anlamına geliyor. 
devamı
07 ocak 2021

Dijital Dönüşüm Sürecinde Sağlığın Evrimi

Hayatın her alanında dijital çözümler devreye alınırken, hasta merkezli olmayan tasarımlar haricinde hastanelerin, hastaların taleplerine ve ihtiyaçlarına dijital çözümler sunmakta geç kaldığını gözlemliyoruz.
devamı
09 kasım 2020

Dijitalleşme ve Müşteri Odaklı Perakendenin Kodları

Dijital dönüşüm tabiri farklı kurumlar tarafından birçok şekilde yorumlanabilirken; Korn Ferry olarak dijital dönüşüme şirketlerin iş modelinden, liderlik gereksinimlerine ve yetenek ihtiyaçlarına kadar kadar tüm unsurlarının dönüşümü olarak bakıyoruz.
devamı
02 aralık 2020

Süreç Gelişimini Kalıcı Hale Getirmek

Geçtiğimiz 20 yılda yalın üretim, Six Sigma ve agile (çeviklik) gibi geliştirme inisiyatifleri birçok sektöre hızlıca yayıldı. Yapılan çalışmalar, bu tür teknikleri benimseyen şirketlerin verimlilik ve maliyetler konusunda önemli gelişmeler gösterdiğini ortaya koyuyor.
devamı
26 ekim 2020

Rekabetçi Bir Avantaj Olarak Nöroçeşitlilik

Nöroçeşitliliği olan insanların çoğunun performanslarını artırmak adına, örneğin işitsel olarak fazla uyarılmamaları için kulaklık gibi sabit eşyalara ihtiyaç duyuluyor.
devamı
11 eylül 2020

Tasarım Odaklı Düşünme Neden İşe Yarıyor?

Bir inovasyon sürecinin başarıya ulaşması için üç çıktısının olması gerekir: Üstün çözümler, değişim riskinin ve maliyetinin düşmesi ve çalışanların desteği. 
devamı
09 ağustos 2020

Online Deneylerin Şaşırtan Gücü

2012’de Bing üzerine çalışan bir Microsoft elemanının, arama motorunun reklam başlıklarını görüntüleme biçimini değiştirmeye dair bir fikri vardı.
devamı
04 temmuz 2020

Girişimlerde Plan Hazırlamak Başarı Şansını Artırır

Bazıları yazılı bir iş planının geçerli -kâr edebilirliğe ulaşan- bir start-up kurmak için hayati olduğuna inanırken diğerleri bu adımı atlayıp derhal fikirleri tüketicilerle deneyerek başlamanın daha iyi olduğunu düşünüyor 
devamı
12 haziran 2020

Değişim Yönetimi Hakkında Herkesin Yanlış Bildiği Gerçekler

Akademisyenler ve danışmanlar kurumsal dönüşümler konusunda anlayışımızı ciddi biçimde geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıyor olsa da bu çabaların çok azı başarılı olabiliyor. Araştırmalara göre dönüşüm projelerinin yaklaşık dörtte üçü ya beklenen sonucu veremiyor ya da tamamen çöpe atılıyor.
devamı
30 mayıs 2020

Robotlar, Pazarlamacıların İşlerini Yapabilir mi?

Teknolojinin daha korkutucu etkilerinden biri, bilgisayar, algoritma ve robotların bazı işlerin demode olmasına yol açma ihtimali.
devamı
29 nisan 2020

Sosyal Medya Çağında Pazarlama

Sosyal medya, şirketinizin geleneksel medyaya göre daha hızlı tanınmasını sağlayacak ve müşterilerle doğrudan ilişki kurmanıza imkan verecek.
devamı
18 mayıs 2020

Globalde Satış Yapmanın 5 Adımı

Firmanın bulunduğu sektöre, ürünün hedef kitlesine, tespit ettiği fırsatlara göre çok farklı hedefler belirlenebilir. Biz bu yazımızda pazar payının en büyük olduğu ülke olan ABD’ye odaklandık.
devamı
23 nisan 2020

Kullanıcı Deneyiminde Esas Olan Göze Görünmez

Kullanıcı deneyimi tasarımı (UX Design) sürecinin gözle görünmeyen bir parçası olan bilgi mimarisinin (information architecture) doğru yapılandırılmış olması gerekmektedir.
devamı
08 mart 2020

Global Marka Olmanın Anahtarı: Zihinlere Yatırım Yapmak

Gelişen teknolojiyle birlikte bilgiye erişim hızla artarken ekonomik ve sosyal sınırlar ortadan kalkıyor. Dünyanın tek bir pazar haline gelmesiyse iş dünyasında gözlemlediğimiz bakış açısı değişikliğinin en önemli sebeplerinden biri.

devamı
01 ocak 2020

Kadın girişimcilerin destek platformu: Women Make

Özellikle girişimcilik alanında, kadınların başka kadın girişimcilere destek duyduğu zamanlar için iletişimi kolaylaştıran bir platform mevcut: Women Make.

devamı
05 şubat 2020

Yapay Zeka Paradoksu: Otomasyon İnsan Potansiyelini Nasıl Açığa Çıkarır?

Otomasyonun yaşamlarımızı altüst edeceğinden endişelenenler, zaten büyük ölçüde otomatik hale gelmiş bir dünyada yaşadığımızı unutuyorlar.

devamı