Merhaba, biz bir ekibiz ve adımız PROJX.
Bize merhaba demek için;

[email protected] . +902123257300

Yazılım Proje Yönetimi ve Denetimi

Bir yazılım ürettirmek istiyorsunuz ama bunu nasıl yapacağınızı ya da en doğru şekilde üretilmesini nasıl sağlayacağınızı bilmiyor musunuz?

Yazılım ekibi işletmeniz içerisinde olabilir ya da outsource hizmet aldığınız başka bir yazılım firması da olabilir. Projenin sizler açısından hedeflerinize, stratejilerinize uyması ve verimliliğinin arttırması esas alınarak PROJENİZ Yönetilmeli, üretilmeli ve geliştirilmelidir.

Yazılım proje yönetimi; yazılımların belirli bir çizelge üzerine tasarlanması, programlanması, ihtiyaçların temin edilmesi, teslimi ve proje süreci takibine kadar uzanan süreç için kullanılmaktadır.

Yazılım Denetimi; aşaması ise tüm bu aşamalarda koordineli olarak denetleyici role bürünmektir. Denetleyici; projenin kapsamı, yapılması gereken zaman aralığı ve bütçesi gibi alanlar açısından yapılmış olan işin sizler tarafından verilmiş olan iş beyanına uymasını sağlar.

Kalite, programcılar ve test edenler arasındaki çatışmanın ürünüdür

Yegor Bugayenko

Bir yazılımın tam anlamı ile ortaya konulması sürecinde uygulanan proje yönetim metotları normal metotlardan oldukça farklıdır. Bunun en büyük sebebi yazılım projelerinin çok sayıda test, güncelleme ve kullanıcı geri bildirimine ihtiyaç duyulan canlı bir sürece sahip olmasıdır. Bir yaşam döngüsü olarak tasvir edilmesinin en büyük sebeplerinden biri de belirli bir çizelgeye göre gelişimini tamamlama olasılığının düşük olmasıdır.

Yazılım proje yönetimi ve denetimi süreci içerisinde birçok kritik faktör bulunmaktadır. Bunlar planlama, proje içerisindeki tüm organları koordine edebilecek ve denetleyebilecek bir lider, planlanan sürecin içerisinde faaliyetleri tamamlama, oluşan bütçeye sadık kalmak ve gerekli bakımları doğru zamanlarda yapmaktır.

Sürecin doğru şekilde işleyişinden emin olmak için her adımda denetimi elden bırakmadan çalışmak oldukça önemlidir. İstediğiniz projeyi yönetim faaliyetleri altında bir plana uygun şekilde tasarlarken yine bu tasarımın noksanlarını işleyiş esnasında denetim sayesinde erkenden tespit edebiliyoruz.

Tespit edilen noksanların analiz sürecinden sonra belirli tasarıma uygun olacak şekilde ilk aşamadan tekrar geçerek sağlam bir yapı elemanı halini almasını sağlıyoruz. Burada yapılmak istenen yazılımın sonraki süreçlerde de güncel ve statü olarak stabil olmasını sağlamaktır.

Sizde yazılım sürecinizin tamamını kapsayan Yazılım Proje Yönetimi ve Denetimi hizmetinden faydalanmak istiyorsanız yukarıdaki PROJE TALEP FORMU ile ulaşabilir, soru, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Yazılım proje yönetimi ve denetimi sürecini profesyonelce yürütür, ortaya tatmin olacağını bir ürün koyabiliriz.

 

Bilgi paylaştıkça
çoğalır

tüm haberler için tıklayın
 
14 haziran 2021

Otomotiv Sektöründeki hızlı yarış Dijital Dönüşüm

Özellikle otomotiv sektöründe inovatif akıllı mobilite alternatifleri ve bağlantılı araç özellikleri sunan yeni pazar oyuncuları, üretici firmaları ayakta tutabilmek için onları hızla gelişen rekabet ortamına ayak uydurmaya zorluyor.
devamı
22 mayıs 2021

Covid-19’un Tedarik Zinciri Senaryoları ve Etkiler

Ürünlerinde kullandıkları hammadde ve ara ürünleri Uzak Doğu’dan tedarik eden zincirler bu etkileri çok yoğun olarak hissediyor
devamı
30 nisan 2021

Home office çalışma yazılımları nelerdir?

Firmaların süreçlerini dijitalde yönetebilecekleri programlardan bir derleme yapmak istedik.
devamı