Merhaba, biz bir ekibiz ve adımız PROJX.
Bize merhaba demek için;

[email protected] . +902123257300

Dijital Dönüşüm Yönetimi

Dijital Dönüşüm nedir? ve Ne işime yarayacak? soruları sürekli aklınızda dolanıyorsa sizde artık değişimin ilk adımını atmışsınız demektir.

Günümüzde birçok bilişim platformunda duymakta olduğunuz dijital dönüşüm işletmenizin geleceği için önemli bir olanaktır.

Endüstri 4.0 / 5.0 veya diğer bir tanımı ile 4. Ve 5. Sanayi Devri ile beraber bilişim teknolojileri, yaşamsal mekanizmalarınız ile entegre hale getirilmekte ve işletmenizin tüm süreçlerini birbirine bağlamaktadır. Hizmet olarak birçok alanda talep gören dijital dönüşüm, getirdiği kalıcı ve akılcı yöntemler ile beraber sektör yapılanması içinde bulunan mevcut sorunların hızlıca çözülmesini sağlamaktadır.

Dijitalleştirilen işletmenizde sağlanan hizmetler ile beraber işletmenizin internet ortamında daha geniş bir kitleye ulaşacak olması işletmenize daha “global” bir kimlik kazandıracaktır. Uçtan uca çözümler ile hem potansiyel müşterilerinize hem de mevcut müşterilerinize daha hızlı cevaplar verecek, kararlı ve ulaşılabilir olacaksınız.

Eğer işletmeler tüm kuruluşlarını yeni teknolojilere uyum sağlayacak şekilde nasıl değiştireceklerinin bir yolunu bulamaz ise %40’ı önümüzdeki 10 sene içerisinde ölecek.

John Chambers, Cisco System
dijital dönüşüm yönetimi ve danışmanlığı

Dijitalleşmenin sınırı yoktur... işletmeler geliştikçe, süreçleri değişir, süreçler değiştikçe işletme içerisinde kullanılan yazılımlarda değişir – gelişir.

Hastane süreçleri, üretim yapan bir fabrikanın uçtan uca süreçleri, elektronik ticaret ile son kullanıcıya erişmek isteyen satıcı, bankacılık işlemleri ve eğitim sistemleri gibi bir çok alanda dijitalleşmek zaruri hale gelmiştir.

İşletmeler kendi içlerindeki süreçleri dijitalleştirmek için “profesyonel bir ekipten veya liderden destek almalıdır” bu ekip kendi içlerinde de olabilir dışarıdan danışmanlık veren bir ekipte olabilir.

Daha inovatif, zengin, devamlı, mobil ve işbirlikçi bir hizmeti hedef kitlenize sağlamak için dijital dönüşümden başka alternatif yol bulmanız oldukça zor.

Dijital dönüşüm yöntemi ile dönüşüm sürecine adım atan işletmelere ilk olarak ;

  • durum değerlendirmesi aşaması ile başlıyor
  • şartları ve hedefleri doğrultusunda en uygun altyapı mimarisi belirleniyor
  • işletmenizin ihtiyaç duyduğu dönüşüm doğru çözümler ile beraber tamamlanıyor

Dijital dönüşüm yönteminin en öne çıkan noktası; işletmeler arasında sadece %16 gibi bir oranda tam entegre halde bulunuyor olması. İşletmenizin bu yönteme girmediğini düşündüğümüz senaryolarda iki farklı derecelendirme çeşidinde yer edinebilirsiniz. Hibrit adı verilen ve %61’lük bir oranda yaygın olan işletmelerde yer alıyorsanız sadece bazı ürün ve hizmetlerde dijitale bağlı kalmaktasınız. Bu gibi yaygın bir sınıfta yer almak ise rekabet açısından oldukça dezavantajlı olmanın yanı sıra büyümenin de zor olduğu bir sınıftır. Kalan %23’lük kısımda ise tamamen dijitalden uzak ve ilişkisi bulunmayan alanda olursunuz. Yayılım ve hizmet gelişiminin en az görüntülendiği sınıfın da burası olduğunu belirtmekte fayda var.

Siz de dijital dönüşüm yönetimi hizmetinden faydalanmak, işletmenizi mevcut olan en iyi altyapı ile daha iyi bir yapıya sahip hale getirmek istiyorsanız dijital dönüşümünüz için bizden yardım alabilirsiniz. İşletmenizin büyümesi için profesyonelce yürütmekte olacağımız dijital dönüşüm yönetimi hizmeti hakkında daha fazla bilgi almak için bize yukarıdaki PROJE TALEP FORMU ile ulaşabilirsiniz.


Omuz omuza çalıştık

15 yıllık yazılım üretimi ve proje yönetimi tecrübemizde bir çok şirket ve marka ile çalıştık
Her birinin kendine özel hikayesi, hedefleri ve amacı vardı. Her birine özel çözümler ürettik ve başarılarına ortak olduk.

 

Bilgi paylaştıkça
çoğalır

tüm haberler için tıklayın
 
07 ocak 2021

Dijital Dönüşüm Sürecinde Sağlığın Evrimi

Hayatın her alanında dijital çözümler devreye alınırken, hasta merkezli olmayan tasarımlar haricinde hastanelerin, hastaların taleplerine ve ihtiyaçlarına dijital çözümler sunmakta geç kaldığını gözlemliyoruz.
devamı
15 şubat 2021

Dijital Dönüşüm Yıkıcı Olmak Zorunda Değil

Çok sık kullanılan bu terim, bir kuruluşun stratejilerinin ve yapısının dijital teknolojinin sunduğu fırsatlardan yararlanabileceği şekilde uyumlandırılması anlamına geliyor. 
devamı